Menu

Sveiki atvykę

DSC_0561

Šio renginio istorija prasidėjo dar 2005 m., kai nedidelėje Juodšilių gyvenvietėje, nutolusioje vos 12 km į pietus nuo Vilniaus, vyko 1 mylios bėgimas. O po metų, 2006 m., prie starto linijos stojus 200 bėgikų, debiutavo ir pavasario sporto šventė „Juodšilių pavasaris“. Renginio programoje visuomet būdavo 10 km bėgimas, moksleivių estafetės, dviratininkų lenktynės ir automobilio padangos mėtymo rungtis.Nuo 2005 iki 2010 metų vykusiose varžybose dalyvavo ne tik pajėgiausi mūsų šalies bėgikai, bet ir svečiai iš Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Italijos, Latvijos ir Anglijos.

2014 m., po 3 metų pertraukos, kiek pasikeitusiu formatu, renginys atgimė ir Juodšilių miestelyje vėl šurmuliavo bėgikai bei dviratininkai. Būtent „Juodšilių pavasaryje“ Lietuvoje pirmą kartą buvo surengtas kroso duatlonas. Klasikinio duatlono varžybose sportininkai dažniausiai bėga asfalto danga ir važiuoja plento dviračiais, nes dviračių trasa taip pat būna asfalto dangos keliu, o Juodšilių apylinkėse vyksiančių varžybų dalyviai savo jėgas išmėgina miške, Vokės pakrante, žvyrkeliais.

Renginio tradicijos tęsiamos ir toliau, tačiau ne tik pavasarį, bet ir rudenį Juodšilių miestelyje organizuojamos ištvermės varžybos suburia dviratininkus ir bėgikus. „Juodšilių pavasario“ ir „Juodšilių rudens“ dalyviai išmėginti savo ištvermę ir jėgas gali dviejose rungtyse: kroso duatlone ir kroso bėgimo varžybose, o varžybų trasa driekiasi vaizdingomis Juodšilių miestelio kalvomis, mišku ir žvyrkeliu šalia Vokės upės.

Artimiausios varžybos įvyks 2021 rugsėjo 25 d.

Daugiau informacijos apie Juodšilius

Kaip atvykti į Juodšilius

Registracija į renginį